Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świat różnych prędkości

12 maja 2004 | Ekonomia | DW

OECD Gospodarka się rozpędza

Świat różnych prędkości

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju opublikowała wczoraj w Paryżu prognozę dla gospodarki światowej. Przewiduje w niej, że zauważalna obecnie tendencja wzrostowa utrzyma się, a wyraźne przyspieszenie tempa poprawy wskaźników nastąpi w ostatnim kwartale tego roku. Temu wzrostowi - zdaniem OECD - nie zagrażają wysokie i stale rosnące ceny ropy naftowej.

Organizacja uważa, że wzrost gospodarczy w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech będzie zagrożony tak długo, dopóki rządy w naszych krajach nie obniżą wydatków. Ogólnie jednak perspektywy wzrostu w naszym regionie OECD ocenia jako optymistyczne. Wzrost gospodarczy w czterech naszych krajach ma być zarówno w 2004, jak i 2005 roku niemal dwukrotnie wyższy od wzrostu w krajach zachodniej Europy.

Stopy w górę

Na niskim poziomie pozostanie inflacja, zaś stopy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3224

Spis treści
Zamów abonament