Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Festiwal zysków

19 maja 2004 | Raporty | AS
źródło: Nieznane

RAPORT O SPÓŁKACH GIEŁDOWYCH

Po wynikach pierwszego kwartału

Festiwal zysków

Trwa dobra passa spółek publicznych. W pierwszym kwartale tego roku zysk netto osiągnęło 161 firm, stratę zaś poniosło 57. Na bardzo dobre wyniki wpłynęło kilka czynników: utrzymująca się koniunktura w prawie wszystkich branżach, obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych oraz - w niektórych sektorach - wzrost cen surowców i zwiększone zakupy przed spodziewaną zmianą stawek VAT i ceł po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Niektóre z wymienionych czynników miały charakter jednorazowych. Dobra koniunktura będzie się utrzymywać i spółki w dalszym ciągu będą generować duże zyski - jednakże powtórzenie tak dobrych wyników może być w najbliższym czasie trudne.

Obniżenie stawki podatku dochodowego - z 27 proc. do 19 proc. - zachęciło część emitentów do przeniesienia najbardziej zyskownych transakcji i operacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3230

Spis treści
Zamów abonament