Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prościej i nowocześniej

19 maja 2004 | Prawo | DP

Zamówienia publiczne Dyrektywy klasyczną i sektorową trzeba wdrożyć do końca stycznia 2006 roku

Prościej i nowocześniej

DARIUSZ PIASTA

Ukazały się dwie nowe dyrektywy regulujące procedury udzielania zamówień publicznych w Unii Europejskiej. Upraszczają i konsolidują teksty dotychczasowych dyrektyw oraz unowocześniają zawarte w nich procedury. Państwa członkowskie zostały zobowiązane do ich wdrożenia do 31 stycznia 2006 r.

Mowa o dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2004/18, koordynującej procedury udzielania zamówień publicznych na roboty budowlane, dostawy i usługi (tzw. dyrektywa klasyczna), oraz dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2004/17, koordynującej procedury udzielania zamówień przez podmioty działające w sektorach gospodarki wodnej, energetyki, transportu i usług pocztowych (dyrektywa sektorowa). Opublikowano je w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w nr L 134 z 30 kwietnia 2004 r., na razie tylko w 10 "starych" językach urzędowych UE. Państwa członkowskie zostały zobowiązane do wdrożenia dyrektyw w ciągu 21 miesięcy od dnia ich wejścia w życie, tego samego dnia zostaną uchylone stare dyrektywy zamówieniowe.

Trzy w jednej

Najważniejsze nowości wprowadzone przez dyrektywy to przede wszystkim uproszczenie tekstów dotychczasowych dyrektyw oraz unowocześnienie zawartych w nich procedur....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3230

Spis treści
Zamów abonament