Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spór rozgorzał na nowo

19 maja 2004 | Kraj | NA

Ustawa o szkolnictwie wyższym czeka na pierwsze czytanie

Spór rozgorzał na nowo

Opóźniają się prace nad prezydenckim projektem prawa o szkolnictwie wyższym, który od marca jest w Sejmie. Przyczyna? Nastąpił kontratak przeciwników ustawy, skupionych w Konferencji Rektorów Uczelni Niepaństwowych. Na dodatek posłowie PiS zapowiedzieli, że wkrótce zgłoszą własny projekt.

Józef Szabłowski, szef Konferencji Rektorów Uczelni Niepaństwowych Zgłaszamy zastrzeżenia Jakie jest ostatecznie stanowisko prezydium KRUN wobec prezydenckiego projektu ustawy? Nie odrzucamy tego projektu, ale zgłaszamy zastrzeżenia i sprzeciw wobec niektórych zapisów. Naszym zdaniem rażący jest proponowany podział na uczelnie akademickie, nieakademickie i zawodowe. Dotąd uczelnie kształcące magistrów były uznawane za akademickie, a w myśl projektu ustawy za akademickie uznawano by tylko te szkoły wyższe, które mają prawo do doktoryzowania. Zastrzeżenie budzą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3230

Spis treści
Zamów abonament