Etos schodzi na psy
Etos schodzi na psy
FOT. (C) WARNER MUSIC POLSKA
Jedna z najsłynniejszych postaci polskiej alternatywy. Po odmowie odbycia służby wojskowej w 1981 r. trafił do więzienia. Na murach wielu miast Polski pojawiły się wtedy napisy "Uwolnić Maleńczuka". Po wyjściu na wolność zarabiał, grając na ulicy. W 1985 r. dołączył do zespołu Pudelsi, w 1993 r. stanął na czele grupy Homo Twist. Wydał solowe płyty "Pan Maleńczuk" i "Ande la more". Był jurorem "Idola". Największe sukcesy odnosił z Pudelsami po nagraniu "Psychopop" i "Wolności słowa". Rz: Zacznę od pytania, w jakim jest pan nastroju, bo podobno śpiewa pan, i to całkiem smętnie: "Niech alfonsi niosą moją trumnę".
Jestem w złym nastroju, co wynika przede wszystkim z lekkiego "przepromowania" mojej osoby. Odczuwam to boleśnie na całym ciele. A kilka dni temu oberwałem sztachetą z gwoździem. Boli mnie głowa. To zdarzyło się na mojej ulicy, w mieście poetów, artystów i kompozytorów, czyli w Krakowie.
Rz: To nie był smok wawelski?
Mówię całkiem serio, Kraków schodzi na psy.
Rz: Taki duży i silny mężczyzna dał się zaskoczyć?
Poleciało na mnie kilka sztachet, jedna z nich trafiła.
Rz: Odbiera pan to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta