Zapisz, czego oczekujesz
Zapisz, czego oczekujesz
Umowę z pośrednikiem trzeba zawrzeć w formie pisemnej, inaczej będzie nieważna. To, w jakiej formie umowa zostanie ewentualnie wypowiedziana przed jej zrealizowaniem, zależy od woli stron. Pamiętajmy, im bardziej szczegółowa będzie umowa, tym lepiej będzie chroniła interesy jej sygnatariuszy.
- Jeżeli strony nie zawrą umowy w formie pisemnej, umowa ustna będzie uważana za niezawartą. Ustawa o gospodarce nieruchomościami reguluje kwestie umowy o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jedynie szczątkowo. Stąd większość kwestii pozostawiona została do decyzji stron umowy - mówi Joanna Wojnarowska, radca prawny z kancelarii Baker McKenzie.
Kto z kim
W umowie należy bardzo dokładnie oznaczyć strony umowy, czyli pośrednika i osobę, dla której ten zobowiązuje się znaleźć, sprzedać czy wynająć mieszkanie.
Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami może być wykonywane tylko przez licencjonowanych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta