Droższe roboty elektryczne i montaż urządzeń sanitarnych
KOMENTARZ - ILE ZA REMONT
Droższe roboty elektryczne i montaż urządzeń sanitarnych
- Ile kosztuje robocizna - tabela
Dziś, jak w każdy drugi poniedziałek miesiąca, podajemy zestawienie cen najpopularniejszych robót i usług budowlanych. W tabeli obok zaznaczono zmiany cen robót w stosunku do stycznia i do lipca bieżącego roku.
W lipcu widać było znaczną stabilizację cen prac, mimo wzrostu cen paliw. Dziś ceny jednostkowe niektórych robót jeszcze wzrastają, ale już w niewielkim stopniu (np. montaż stolarki drewnianej od 1,2 proc. do 3,4 proc., opraw typu platoniera 3,6 proc.).
- Jednak wiele prac tanieje, np. układanie nawierzchni drogowych i chodników o 0,2 - 0,6 proc., roboty malarskie i remontowe o 0,5 - 1,4 proc., a remontowanie instalacji sanitarnych o 0,2 - 1,7 proc. Są to trwałe tendencje, wynikające z rynkowych praw popytu i podaży - mówi Janusz Traczyk z Sekocenbudu.
Na wzrost cen wielu robót inwestycyjnych i remontowych od stycznia miała wpływ znaczna podwyżka cen niektórych materiałów (np. stali, wyrobów z miedzi). Średnio o ponad 15 proc. zwiększyła się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta