Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śmierć w zasadzce

13 września 2004 | Świat | JP
źródło: Nieznane

Irak Zginęło trzech polskich żołnierzy, trzech jest rannych

Śmierć w zasadzce

Trzech Polaków zginęło w niedzielę w Iraku. Naszych żołnierzy wciągnięto w zasadzkę. Do Babilonu dotarła informacja o bombie-pułapce ustawionej na drodze. Na miejsce wysłano saperów. Gdy żołnierze wracali do bazy Charlie w Al-Hilli, terroryści otworzyli do nich ogień z broni maszynowej oraz granatników. Trzech naszych żołnierzy zostało też rannych. W ciągu roku w Iraku życie straciło siedemnastu Polaków, w tym trzynastu żołnierzy.

Specjalnie dla "Rzeczpospolitej" Jerzy Szmajdziński, minister obrony narodowej W moim przekonaniu ograniczanie naszej obecności w Iraku jest już przesądzone. Uważam też, że należy szybciej zrealizować punkty z irackiego kalendarza politycznego. Mam na myśli wcześniejsze przeprowadzenie powszechnych wyborów do Zgromadzenia Narodowego i szybsze wyłonienie rządu, który będzie miał niekwestionowany mandat społeczeństwa irackiego. Jeśli będę miał okazję, tę opinię przekażę prezydentowi Iraku. Zapytam go również, jak widzi możliwości zwiększenia kompetencji władz regionalnych i przeprowadzenia wyborów do tych struktur lokalnych, co miałoby pozytywny wpływ na proces stabilizacji. Uważam również, iż istotne jest przyspieszenie tempa budowy sił zbrojnych Iraku, które byłyby zdolne do przejmowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3329

Spis treści

Poradniki Rzeczpospolitej

Zamów abonament