Opowieści z łemkowskiej skrzyni
Pamięć i tożsamość w naszej części Europy często decydowały o przetrwaniu narodów. Tak było też z Łemkami. Choć dziś, po przesiedleniach, większość z nich mieszka z dala od rodzinnego Beskidu Niskiego, zachowują swą kulturę i tradycję. Dowodem jej żywotności jest książka "Z łemkowskiej skrzyni", której promocja odbędzie się dziś o godz. 18 w Pałacu Kazimierzowskim (rektorat UW) w sali im. Brudzińskiego.
Młodzi członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kultury Łemkowskiej w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) zebrali w książce wywiady ze swymi dziadkami, rodzicami i rówieśnikami oraz archiwalne fotografie. Opowieści przybliżają nie tylko dawne życie na Łemkowszczyźnie, trudne początki na ziemiach zachodnich tuż po przesiedleniach, ale także świadomość dzisiejszych nastoletnich Łemków. AS
Dla czytelników "Rz" mamy trzy książki pt. "Z łemkowskiej skrzyni". Otrzymają je osoby, które pierwsze zadzwonią do redakcji dziś o godz. 12 pod numer tel. 653 04 85.


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)