Mali i średni mogą liczyć na pomoc
Mali i średni mogą liczyć na pomoc
Z punktu widzenia dopuszczalności udzielania pomocy publicznej nie jest istotne, jaka definicja małego i średniego przedsiębiorcy jest zawarta w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.
OD REDAKCJI
W "Rz" z 25 października br. ukazały się artykuły Pawła Rochowicza ( "Rząd zapomniał o małych firmach" ) oraz Pawła Judka i Przemysława Mijala ( "Trudno być małym bądź średnim" ) poświęcone rozbieżnościom między definicją małego i średniego przedsiębiorcy (MSP) w ustawie z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. nr 173, poz. 1807) oraz w przepisach wspólnotowych. W związku z kontrowersyjnymi tezami postawionymi przez autorów wspomnianych artykułów zaistniała potrzeba bardziej szczegółowego wyjaśnienia poruszonych zagadnień.
Nie było obowiązku
Definicja MSP w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej jest rzeczywiście rozbieżna ze wspólnotowym pojęciem małego i średniego przedsiębiorstwa. Nie powtarzając w tym miejscu szczegółowego wywodu Judka i Mijala, można stwierdzić, iż definicja w polskiej ustawie jest węższa i nie obejmuje wszystkich podmiotów, które mogłyby być małymi i średnimi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta