Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grunt pod młotek

14 grudnia 2004 | Dobra firma | PW

UMOWY

Bez biegłego się nie obejdzie

Grunt pod młotek

  • Wszystko W PROTOKOLE
Sprzedaż nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym to sprawa dość skomplikowana. Procedura jest tu dłuższa i bardziej złożona niż przy innych sposobach egzekucji. Dotyczy to m.in. ustalania wartości nieruchomości.

W dzisiejszej DF wyjaśniamy m.in. , jak komornik ustala cenę, za którą będzie szukał nabywcy ruchomości dłużnika. Przyjrzyjmy się natomiast, jak wygląda to w odniesieniu do nieruchomości.

W postępowaniu egzekucyjnym komornik ustala wartość nieruchomości, sporządzając specjalny protokół opisu i oszacowania. Wartość nieruchomości pojawia się tam w postaci tzw. sumy oszacowania.

To, co komornik wpisze do protokołu pod pozycją "suma oszacowania", ma kolosalne znaczenie zarówno dla dłużnika, jak i dla wierzyciela. Przede wszystkim dlatego, że cokolwiek by się działo, to w tym konkretnym postępowaniu egzekucyjnym nikt nie może nabyć nieruchomości za cenę niższą niż 2/3...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3406

Spis treści
Zamów abonament