Z Banku Światowego do centralnego
Poza sporem było to, że urodzony w 1943 r. w Zambii Fischer jest Żydem. Nie dyskutowano także o jego merytorycznych kompetencjach, bo i one są nie do podważenia. Rozprawiano o tym, że Fischer ma obywatelstwo amerykańskie, a nie ma izraelskiego. Spierano się, czy włada hebrajskim w takim stopniu, żeby mógł bez kłopotów czytać dokumenty i prowadzić posiedzenia banku centralnego.
Spór o pryncypiaDziennik "Jediot Aharonont" pisał, że nowy prezes bardzo słabo włada hebrajskim. Podobne informacje podawały niektóre agencje prasowe. "Jediot Aharonot", powołując się na anonimowe źródła pisał, że koszty tłumaczeń dokumentów na angielski będą ogromne.
Inni twierdzą, że hebrajski Fischera jest dobry. Internetowa gazeta finansowa "Globes.co.il" napisała wręcz, że "Fischer napisał więcej artykułów po hebrajsku do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta