Słowo w małym nakładzie
Mówiąc krótko: wydawcą może zostać każdy. Bariera jest tylko jedna - finansowa. Specjaliści szacują, że na wydawanie gazety powiatowej lub w mieście do 100 tys. mieszkańców potrzeba na starcie co najmniej 100 - 150 tys. zł.
W 1997 roku grupa dziennikarzy lokalnego tygodnika "Życie Pabianic" odeszła z tygodnika "Nowe Życie Pabianic", który mozolnie i z sukcesem tworzyli przez kilka lat, bo wydawca zaczął się wtrącać do redagowania. Oni nadal chcieli wydawać gazetę niezależną i czytaną. Zaczęli od zera, zrzucając się po 700 złotych na zarejestrowanie spółki z o.o. Przez pół roku pracowali za darmo. - Było dokładnie tak, jak w "Ziemi Obiecanej": ja nie mam nic, ty nie masz nic, więc założymy gazetę - wspomina Grażyna Grabowska, wiceprezes Agencji Dziennikarzy sp. z o.o. i zastępca redaktora naczelnego "Życia Pabianic".
Poszli na całośćZacząć należy, zgodnie z prawem, od wpisu do działalności gospodarczej. Zakres działalności wpisujemy możliwie jak najszerszy: od wydawnictwa przez marketing po reklamę. Abyśmy mogli nie tylko drukować gazetę, ale też książki, foldery, opakowania, plakaty,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta