Najlepiej jest wtedy, gdy mamy kopię w zapasie
Archiwizacja to po prostu tworzenie kopii zapasowych. Narzędzi i nośników do archiwizowania jest wiele, poczynając od dyskietki, przez dysk ZIP, drugi dysk twardy, nagrywanie na płytach CD-RW lub DVD-R, po drogie, rozbudowane urządzenia i systemy do backupu, jak kasety z bibliotekami danych i streamery.
W tych najdroższych systemach, zarazem gromadzących najwięcej informacji, urządzeniami do archiwizacji są napędy taśmowe, na których można zapisać nawet kilkadziesiąt gigabajtów danych; większość streamerów umożliwia przy tym sprzętową kompresję danych, która średnio dwukrotnie zmniejsza ich objętość.
Drugą częścią systemów do archiwizacji jest oprogramowanie do backupu. Zwykle oferuje ono kilka uzupełniających się metod kopiowania: backup pełny, przyrostowy i różnicowy. Pełny jest zgraniem wszystkich plików z komputera, ale z czasem tego typu dokumentacja pochłania coraz więcej przestrzeni dyskowej bądź taśmowej.
W backupie przyrostowym kopiowane są tylko pliki, które zostały zmienione od czasu wykonania ostatniej kopii (są one oznaczone jako...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta