Podróżować może każdy
W najkorzystniejszym wariancie wydatki na ich podróże możemy zaliczyć do kosztów, a wypłacone im należności będą zwolnione od podatku. Ale trzeba tu spełnić pewne warunki.
Zwolnienie przysługujeW sprawach zawodowych może wyjechać także osoba niebędąca pracownikiem. Nie jest to wprawdzie podróż służbowa (gdyż nie wiąże się z wykonaniem polecenia służbowego), ale także może otrzymać zwrot poniesionych kosztów. Co więcej, świadczenie to może być zwolnione od podatku. Ale ustawodawca przewidział tu pewne warunki. I tak, zgodnie z art. 21 ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zwolnieniem objęte są świadczenia związane z podróżą, jeżeli zostały poniesione: > w celu osiągnięcia przychodów lub > w celu realizacji zadań organizacji i jednostek organizacyjnych działających na podstawie przepisów odrębnych ustaw, lub > przez organy (urzędy) władzy lub administracji państwowej albo samorządowej oraz jednostki organizacyjne im podległe lub przez nie nadzorowane, lub > przez osoby pełniące funkcje obywatelskie, o których mowa w art. 13 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z wykonywaniem tych funkcji....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta