Nie tylko dla pracowników
Urlopy pracownicze przysługują największej grupie zatrudnionych, a przepisy dotyczące tych urlopów i wynagrodzenia za czas wypoczynku pracowników są często przywoływane w różnych aktach prawnych, w tym również określających uprawnienia do płatnego wypoczynku pozapracowniczych grup zawodowych.
Dlatego Vademecum zaczynamy od szczegółowego omówienia uprawnień do urlopów pracowniczych, zasad ich udzielania i dokumentowania. Przedstawiamy także sposoby ustalania wymiaru urlopów dla pracowników niepełnosprawnych, pracujących na części etatu, młodocianych i sezonowych oraz zasady wnioskowania o udzielenie urlopu, jego dzielenia, przerywania oraz przedawnienia uprawnień do urlopu należnego.
Na tej podstawie przechodzimy do informacji o uprawnieniach urlopowych nauczycieli, pracowników urzędów państwowych i samorządowych, żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy tzw. służb mundurowych oraz innych grup zawodowych. Kolejną część Vademecum poświęcamy prezentacji zasad rządzących prawami do dodatkowych urlopów wypoczynkowych i urlopów na poratowanie zdrowia. Wbrew potocznym opiniom uprawnienia do takich urlopów ma wielu pracowników i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta