Roztropność też jest cnotą
"Nowa nisza na rynku zastępczych matek. Rodzenie dzieci dla par gejowskich" brzmi tytuł artykułu Ginii Bellafante "The New York Times" (27.05.2005), w którym przedstawiła problemy związków homoseksualnych w USA. Oto dwaj panowie, Cary Friedman i Rick Wellisch, homoseksualiści żyjący ze sobą pod jednym dachem, spotkali w ubiegłym roku panią Laurę Stiller, 34-letnią gospodynię domową z Dallas. W grudniu 2004 roku pani Stiller urodziła im córkę. Dziecko zostało poczęte metodą in vitro z jajeczka nieznanej dawczyni i spermy jednego z partnerów. Panowie złożyli ją w odpowiednim banku, a potem wskazali na jedną z próbek, nie wiedząc, który jest faktycznym dawcą. Zapewne przyjęto takie rozwiązanie, by obaj "tatusiowie" pozostali w nieświadomości, który z nich jest rzeczywistym ojcem dziewczynki i nie rywalizowali o jej uczucia.
GDZIE SĄ GRANICE TOLERANCJINie wiadomo, ile kobiet "pracuje" w ten sposób dla par homoseksualnych. Szacuje się, że połowa z ok....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta