Umowa na zastępstwo zawsze terminowa
Z asystentką głównej księgowej dwukrotnie zawarłem umowę terminową. Ostatnia rozwiąże się 15 sierpnia br. Nie chcę jednak kończyć współpracy z tą osobą, a jednocześnie nie mogę zaproponować jej stałego zatrudnienia. Dlatego też planuję zatrudnić ją na miejsce osoby z księgowości, która od 1 września idzie na 6-miesięczne zwolnienie. Jaką powinienem zawrzeć z nią umowę i czy przekształci się ona w zatrudnienie bezterminowe? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Czytelnik nie musi rezygnować z zatrudnionego terminowo pracownika. Na czas usprawiedliwionej nieobecności osoby zatrudnionej na stałe może z tym pierwszym podpisać umowę na zastępstwo. Ten typ umowy o pracę na czas określony jest uregulowany w art. 25 § 2 zd. 2 kodeksu pracy (k.p.).
Trzecia bezterminowaKodeks pracy chroni osoby zatrudniane na podstawie umów terminowych. Taka umowa może być zawarta tylko dwa razy. Zgodnie z art. 25 1 k.p. podpisanie trzeciej takiej umowy jest równoznaczne z zawarciem umowy na czas nieokreślony. Warunek jest jedynie taki, że odstępy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta