Działania na papierze
Nowy Jork, Madryt, Londyn - nazwy tych metropolii wymieniamy dziś jednym tchem i nie ma wątpliwości, jak tragiczny łączy je kontekst. Zginęli tam przypadkowi niewinni ludzie, także nasi rodacy. Na władzach i strukturach państwa, ale także na obywatelach spoczywa odpowiedzialność, aby zrobić wszystko, żeby do tej listy nigdy nie trzeba było dopisać nazwy żadnego z polskich miast.
Kolejne ataki terrorystyczne stały się punktem zwrotnym w myśleniu o bezpieczeństwie międzynarodowym i narodowym - także z polskiego punktu widzenia. Uświadomiliśmy sobie skalę zmian - nowych realiów i zagrożeń - XXI wieku. Zmieniająca się rzeczywistość międzynarodowa wymusza konieczność podjęcia działań w celu stawienia czoła nowym wyzwaniom. Polska podjęła takie kroki w dziedzinie dyplomacji, wojskowości i w innych - włączając się w globalną kampanię antyterrorystyczną.
ZEWNĘTRZNE ZAGROŻENIE WEWNĘTRZNEKształtując efektywną politykę bezpieczeństwa, musimy koncentrować się przede wszystkim na zagrożeniach - i to nie tylko w naszym sąsiedztwie; bezpieczeństwo międzynarodowe jest niepodzielne, jako część procesu globalizacji. To oznacza w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta