Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

05 czerwca 1995 | Świat | TS

DZIEŃNAŚWIECIE

Informacje

Szwecja: boat people na Bałtyku

Statek szwedzkiej straży przybrzeżnej wziął na pokład 29 uchodźców tamilskich, którzy dryfowali na Bałtyku na dwóch tratwach i małym kutrze rybackim. Wszyscy zostali przewiezieni do portu w Karlskronie. Dziesięć osób umieszczono w szpitalu. Statek straży natknął się na Tamilów w sobotę rano. Według informacji podanych przez szwedzką policję kuter zuchodźcami wypłynął z jednego z portów litewskich. Wobec awarii silników kutra ludziom kazano przesiąść się na tratwy. Agencje podkreślają, że przemycanie uchodźców z Trzeciego Świata z Litwy, Łotwy i Estonii przez Bałtyk do Szwecji jest ostatnio coraz częstszą praktyką. Załoga kutra -- dwóch marynarzy łotewskich -- została aresztowana.

Węgry: wybory prezydenckie pod koniec czerwca

Nowy prezydent Węgier zostanie wybrany między 19 a 30 czerwca -- poinformował przewodniczący parlamentu Zoltan Gal. Według Agencji Reutera nie ulega wątpliwości, że zostanie nim obecny szef państwa Arpad Göncz. Za jego ponownym wyborem opowiedziała się bowiem rządząca koalicja liberalno-socjalistyczna dysponująca 72 proc. miejsc w parlamencie. Prezydenta Węgier wybiera parlament w trzech turach, które odbywają się w trzech kolejnych dniach, chyba że wcześniej któryś z kandydatów uzyska...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 497

Spis treści
Zamów abonament