Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Towarzysz prezydent

05 czerwca 1995 | Kraj | EO

Aleksander Kwaśniewski rozpoczął kampanię wyborczą

Towarzysz prezydent

Eliza Olczyk

Biały autokar z niebieskim napisem "Wybory prezydenckie 1995, Aleksander Kwaśniewski" został wynajęty tylko na dwa wyjazdy. Później będzie inny z większym napisem. Ładny? -- pyta Danuta Waniek, szefowa sztabu wyborczego Aleksandra Kwaśniewskiego. Ładny -- z klimatyzacją i wideo. Na upalne lato kampanii wyborczej inudę długich podróży w sam raz.

Kto w przyszłość patrzy

Kielce zostały wybrane na początek kampanii wyborczej nie zpowodu jakiejś szczególnej sympatii kandydata do tego miasta. Tak po prostu zaplanowano. Podróż trwa niedługo, dwie i pół godziny. Są napoje chłodzące i gorąca kawa.

-- Tylko proszę nie wypić całego piwa -- napomina pani ze sztabu.

Z przodu autokaru kandydat naradza się ze współpracownikami. Ztyłu swój kramik rozkłada Leszek Maciejewski, rzemieślnik, który -- jak sam mówi -- od wielu lat robi proporczyki dla klubów sportowych i dla swojej ulubionej partii -- SdRP. Duży proporzec z wizerunkiem kandydata na prezydenta, obszyty żółtymi frędzlami można zawiesić na metalowym stojaku. Wygląda bardzo okazale. Małe są w dwóch rodzajach. Na jednym widnieje wizerunek kandydata i hasło "Zrób coś dobrego, głosuj na Aleksandra...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 497

Spis treści
Zamów abonament