Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

05 czerwca 1995 | Ekonomia | AS

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Węgry starają się o kredyt MFW

Premier Węgier, Gyula Horn, jest przekonany, że MFW udzieli jego krajowi pomocy finansowej. Najpierw obie strony podpiszą porozumienie typu stand-by, którego skutkiem może być roczny kredyt MFW, a jeszcze przed końcem roku Węgry otrzymają trzyletnią pożyczkę od funduszu -- uważa premier Węgier. Przed spotkaniem z szefem funduszu, Michelem Camdessusem, G. Horn stwierdził, że Węgry mają pełne poparcie rządów amerykańskiego i niemieckiego, a także wstępną zgodę MFW. Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze kilka kwestii szczegółowych. MFW zamroził swoją pomoc dla Węgier w 1992 roku, kiedy stało się jasne, że deficyt budżetowy będzie znacznie wyższy niż planowany. Obecne porozumienie, o które Budapeszt stara się od dawna, może oznaczać, że fundusz pozytywnie ocenia wprowadzany program uzdrowienia gospodarki.

Koszty upadku węgierskiego Agrobanku

Skutki upadku węgierskiego Agrobanku mogą być tak poważne, że wpłyną na podaż pieniądza. Narodowy Bank Węgier postanowił bowiem podnieść poziom rezerw obowiązkowych banków komercyjnych, co zmniejszy ilość pieniądza w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 497

Spis treści
Zamów abonament