Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kłopotliwa wiadomość

05 czerwca 1995 | Ekonomia | MR

Za Odrą

Kłopotliwa wiadomość

Zdarzają się czasami drobne na pozór informacje, które są niesłychanie kłopotliwe zarówno politycznie, jak i gospodarczo. Albo -- jeszcze lepiej -- są kłopotliwe dla polityki gospodarczej.

Firma Porsche wypuściła na rynek najszybszy niemiecki samochód sportowy: 911 Turbo, 408 koni mechanicznych, szybkość maksymalna około 300 km/ godz. Według wszystkich znaków na niebie i ziemi, tego rodzaju samochód powinien być zatruwaczem środowiska szczególnie zjadliwym. Tymczasem badania przeprowadzone przez Federalny Urząd Samochodowy przyniosły wyniki nie tylko rewelacyjne, ale zgoła niewygodne. Porsche 911 Turbo wydziela mniej substancji szkodliwych dla środowiska nie tylko od porównywalnych samochodów sportowych -- i to o jedną trzecią. Bije także na głowę skromnego, 60-konnego Volkswagena Golfa. Golf wyrzuca w powietrze na każdy przejechany kilometr 0, 60 grama tlenku węgla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 497

Spis treści
Zamów abonament