Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Majątek o wartości 69 mld zł

05 czerwca 1995 | Ekonomia | AK

Co można sprywatyzować

Majątek o wartości 69 mld zł

Do sprywatyzowania pozostał jeszcze majątek o wartości księgowej około 69 mld zł. Tak szacuje Ministerstwo Przekształceń Własnościowych na podstawie swoich danych, a także danych GUS, Ministerstwa Finansów oraz giełdy.

Na majątek ten składają się przedsiębiorstwa państwowe, w których nie rozpoczęto procesów prywatyzacyjnych, jednoosobowe spółki Skarbu Państwa jeszcze nie sprzedane lub nie włączone do programu NFI, państwowa część sektora finansowego (banki ifirmy ubezpieczeniowe) oraz spółki z częściowych udziałem Skarbu Państwa (czyli tzw. resztówki -- niewielkie pakiety akcji w spółkach sprywatyzowanych kapitałowo oraz spółki, w których inwestor strategiczny jest poszukiwany, a część akcji sprzedano już wcześniej w ofercie publicznej) . Do dyspozycji Skarbu Państwa pozostaną także 25-procentowe pakiety akcji w spółkach włączonych do narodowych funduszy inwestycyjnych.

W końcu 1994 roku --...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 497

Spis treści
Zamów abonament