Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

NIezbędne stałe dostawy

05 czerwca 1995 | Ekonomia | JC

Gaz dla chemii

NIezbędne stałe dostawy

Przedstawiciele zakładów azotowych nie zgadzają się ze stwierdzeniem szefów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) , jakoby gaz dostarczany do polskich firm był jednym z najtańszych w Europie. Twierdzą, że jest wręcz przeciwnie. Podczas gdy firmy chemiczne na Zachodzie kupują gaz za 90--110 USD za 1 tys. msześc. , krajowe firmy płacą na rzecz PGNiG ok. 120 USD za 1 tys. msześc. , a nie -- jak twierdzi PGNiG -- poniżej 100 USD. Zakłady chemiczne, opierając się na badaniach zleconych niezależnym firmom konsultingowym, przedstawiły te wyliczenia na dwudniowej konferencji naukowej "Gaz dla chemii", która odbyła się 1 i 2 czerwca br. w Puławach.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele kilkunastu największych firm chemicznych, dla których gaz ziemny jest podstawowym surowcem produkcyjnym, przedstawiciele świata nauki oraz reprezentanci dostawców gazu, czyli Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz firmy Pol Tex Metan, zajmującej się wydobyciem gazu z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 497

Spis treści
Zamów abonament