Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pierwszy zwiastun recesji

05 czerwca 1995 | Ekonomia | SW

Pierwszy zwiastun recesji

Tydzień w gospodarce amerykańskiej

Tempo wzrostu gospodarki amerykańskiej spada znacznie gwałtowniej, niż się tego spodziewano. Eksperci z Wall Street przewidywali, że w maju powstanie 180 tysięcy nowych miejsc pracy; tymczasem w rzeczywistości ich liczba spadła w tym miesiącu o 101 tysięcy. Jest to największy tego typu spadek od wiosny 1991 roku. Paradoksalnie, majowa stopa bezrobocia nie wzrosła, ale spadła z 5, 8 do 5, 7 proc. Stało się tak z powodu zmniejszenia rozmiarów siły roboczej (czyli osób pracujących lub poszukujących pracy) o 926 tysięcy. Początek wakacji sprawił, że setki tysięcy nauczycieli, a także pracujących studentów, przestało w maju pracować; ale nie zaczęło się jeszcze rozglądać za pracą na lato.

Chociaż zarówno przedstawiciele administracji prezydenta Clintona, jak i członkowie kierownictwa amerykańskiego banku centralnego (Fed) pozostają optymistami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 497

Spis treści
Zamów abonament