Podatek po rozwiązaniu umowy leasingu
Do rozwiązania umowy leasingu może dojść na skutek wielu różnych zdarzeń i w różnych momentach: > za porozumieniem stron, po upływie podstawowego okresu umowy, > w trakcie trwania podstawowego okresu, na jaki zawarta została umowa, z przyczyn leżących po stronie korzystającego bądź finansującego.
Przyczyną rozwiązania umowy leasingu może być nie tylko chęć odstąpienia od niej przez korzystającego, ale także możliwość i chęć zaoferowania przedmiotu leasingu innemu leasingobiorcy przez finansującego, a wreszcie chęć wcześniejszego wykupu leasingowanej rzeczy przez korzystającego.
Przyjrzyjmy się skutkom rozwiązania takiej umowy w świetle przepisów ustawy o VAT oraz orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
A zwłaszcza skutkom rozwiązania: > umowy leasingu, której towarzyszy płatność określonych kwot przez finansującego na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta