Im większe ryzyko, tym wyższe zyski
W biznesie funduszy wysokiego ryzyka obowiązuje swoiste prawo dżungli. Wygrywa ten, kto potrafi zarabiać, dla przegranych nie ma miejsca na ziemi. Fundusze agresywne nazywa się często hedgingowymi, ale te pojęcia nie są tożsame. "To hedge" po angielsku znaczy "zabezpieczać".
Fundusz hedgingowy wykonuje więc bardzo ryzykowne operacje na rynkach finansowych, które - co wynika z jego nazwy - stara się zabezpieczać przeprowadzając jednocześnie inne transakcje. Ze względu na ryzyko i profil działalności część funduszy agresywnych ma charakter zamknięty. Oznacza to, że nie można zostać łatwo ich członkiem ani znaleźć informacji o wartości ich jednostek udziałowych czy też o wycenie aktywów. Te fundusze nie podlegają kontroli instytucji, sprawujących nadzór nad rynkiem kapitałowym, np. amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) czy też polskiej KPWiG.
Wszystkie chwyty...Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta