Smaki i aromaty
W herbaciarni zgodnie z chińską tradycją nie ma miejsca na pośpiech i nerwowe rozmowy. - Herbaty nie można pić w biegu jak kawy, trzeba się nią delektować - mówi Katarzyna Kochańska, właścicielka herbaciarni Herba Thea w Warszawie.
Prowadzący herbaciarnie mają zwykle ponad 100 gatunków herbaty oraz kilka rodzajów kawy, ale do jedzenia podają tylko kruche ciasteczka, wypieki domowe, czasami tosty i lody. Nie chcą, żeby herbaciarnia zatraciła swój charakter. Aby przygotować posiłek, potrzebna jest kuchnia, której wyposażenie kosztuje minimum 30 tys. zł.
Ze sztuką w tleW Kazimierzu Dolnym od 14 lat działa herbaciarnia z galerią U Dziwisza. Anna Lubicka przeznaczyła na nią część swojego domu. Prowadzi ją razem z synem. Zdaniem bywalców to magiczne miejsce. Właścicielka twierdzi, że magia ta po części wynika z uroku samego Kazimierza - turystycznej atrakcji Lubelszczyzny. Miasteczka, które szczególnie upodobali sobie artyści. Dlatego pani Anna wystawia prace zaprzyjaźnionych malarzy i fotografików. - Chciałam, żeby przy filiżance herbaty można było kontemplować sztukę - mówi właścicielka.
Podaje m.in. herbaty przyrządzone według własnego pomysłu. Ich nazwy -...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta