Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Albo pieniądze, albo strajk

17 sierpnia 1995 | Ekonomia | JC

Zbrojeniówka nie rezygnuje z postulatów

Albo pieniądze, albo strajk

Związki zawodowe przemysłu zbrojeniowego nie rezygnują ze swoich postulatów zgłaszanych na wiosnę 1995 r. Wczoraj w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie związkowców z przedstawicielami Ministerstwa Finansów, MPiH i MON. Związkowcy chcą przede wszystkim zwiększenia zamówień na sprzęt wojskowy, zwrotu rzeczywiście poniesionych przez zakłady zbrojeniowe kosztów na utrzymanie nieczynnych mocy produkcyjnych, niezbędnych do zwiększonej produkcji uzbrojenia podczas ewentualnej wojny oraz przekazania pracownikom zbrojeniówki 20 proc. akcji zakładów zbrojeniowych, a także wyrównania strat, jakie zakłady poniosły w wyniku porozumienia zawartego z Rosją o wzajemnej redukcji zadłużenia. Związkowcy grożą strajkiem, jeśli rząd nie zrealizuje ich żądań.

Wczorajsze rozmowy, w ocenie Stanisława Głowackiego, przewodniczącego Międzyzakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" ZM Mesko SA, zakończyły się fiaskiem. Strony postanowiły jedynie, że do końca 1995 r. na zamówienia przeznaczonych zostanie dodatkowo 15 mln zł, pochodzących z oszczędności w MON oraz z wyprzedaży zużytego przez armię sprzętu.

Nie udało się związkowcom nakłonić strony rządowej do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 557

Spis treści
Zamów abonament