Niechciane wiadomości to straty finansowe
Spam jest groźny zarówno dla indywidualnych internautów, jak i dla małych i średnich firm. Duże firmy jakoś sobie z nim radzą, bo rozbudowane narzędzia antyspamowe należą obecnie do standardu w stosowanych przez nie systemach bezpieczeństwa.
Jak wynika z badań firmy Ferris Research, 60 proc. wysyłanych codziennie e-maili to spam. Brak rozwiązań antyspamowych spowoduje, że około 2012 roku poczta elektroniczna przestanie funkcjonować, ponieważ spam będzie stanowił 99,99 proc. przesyłanych nią treści. Niestety, nie wszyscy właściciele niewielkich firm zdają sobie sprawę z powagi zagrożenia. 60 proc. europejskich właścicieli takich przedsiębiorstw uznaje spam za uciążliwą reklamę, nie za niebezpieczne zjawisko.
- Załóżmy, że mamy średniej wielkości polską firmę. Zatrudnia ona 100 osób. Średnia płaca nie przekracza 5 euro (ok. 20 zł) za godzinę, a czas potrzebny na skasowanie każdej niepożądanej wiadomości szacowany jest na ok. 5 sekund. W ciągu jednego roku strata związana ze spadkiem produktywności w takiej firmie z powodu spamu wynosi ponad 1000...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta