A może płaski prostokąt wiszący na ścianie
Trudno sobie wyobrazić, aby mechanik w warsztacie samochodowym czy optyk dobierający okulary miał czas i chęć posługiwać się skomplikowanym odtwarzaczem plików mp3 czy chciał słuchać radia z Internetu. Popularność odtwarzaczy plików mp3, oglądanie telewizji przez Internet czy zamieszczanie w sieci własnych filmów nagranych telefonem komórkowym nie zagroziło więc pozycji klasycznego radioodbiornika. W większości biur i zakładów pracy ustawiony na biurku lub parapecie jest często jedynym stałym źródłem informacji, a przy okazji uprzyjemnia pracę.
W wielu biurach jeszcze teraz można spotkać monofoniczne radioodbiorniki o mało dźwięcznej nazwie Taraban lub podobne do nich Śnieżki. Te ostatnie produkowano jeszcze na początku lat 90. w zakładach Diora. Po przestrojeniu znakomicie pełnią swoją funkcję, jeśli tylko użytkownik zadba o odpowiednią długość przewodu antenowego.
Czego należy unikaćJeśli zdecydujemy się na zakup nowego odbiornika, znalezienie odpowiedniego egzemplarza wcale nie będzie łatwe. Radio w biurze nie może trzeszczeć. Głośniki muszą mieć przyjemne brzmienie, i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta