Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Archeologiczne wykopki Polaków

28 sierpnia 2007 | Kraj | MS
źródło: lokalne

Lasy, zabytki, a nawet stanowiska archeologiczne padają ofiarątzw. poszukiwaczy skarbów. Są też prawdziwi pasjonaci, którzy pomagają muzeom

Pasjonaci historii często mają na koncie osiągnięcia nie mniejsze niż zawodowi archeolodzy. Z muzeami współpracują np. miłośnicy samolotów z Małopolski, którzy na koncie mają m.in. odnalezienie liberatora B24 w Ochotnicy, Iła2 pod Turbaczem, latającej fortecy B17 w Koniówce czy halifaksa z Wojnarowej.

Z kolei Gdański Klub Płetwonurków Rekin ma na koncie odnalezienie w 1999 roku messerschmitta 109 w okolicach Drawska Pomorskiego. Dzisiaj, już po renowacji, jest ozdobą krakowskiego Muzeum Lotnictwa.

Niestety część amatorów wykopaliska traktuje jako okazję do zarobku.

– Militaria są na czwartym miejscu w kategorii kolekcje, jeżeli chodzi o liczbę wystawionych przedmiotów – mówi Patryk Tryzubiak z portalu Allegro.pl. – To podkategoria o bardzo dużej skuteczności.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4296

Spis treści
Zamów abonament