Polityczny puls telewizji
Niedawno miały miejsce dwa wydarzenia bez precedensu. Dwa fakty, które mogą istotnie wpłynąć na polski rynek telewizyjny. Pierwszy to sposób, w jaki Rupert Murdoch był przyjmowany przez najwyższe władze IV Rzeczypospolitej (wizyta u prezydenta, kolacja z premierem).
Drugi to zapowiedź Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeprowadzenia konkursu na przydział częstotliwości telewizyjnych ogłoszona następnego dnia po tej wizycie. Czy to zbieg okoliczności? Czy też zbieżność tych faktów odkrywa pewien polityczny kontekst kształtowania polskiego rynku medialnego? Trudno uwierzyć w przypadek.
KRRiT przydziela częstotliwości stacjom telewizji naziemnych. Koncesja na nadawanie warta jest majątek. Polski rynek jest zdominowany przez telewizję jak rzadko który w Europie: wyższy udział TV w wydatkach na reklamę spośród państw UE ma jedynie Grecja, a Polacy oglądają telewizję średnio 3,5 godziny dziennie, plasując się pod tym względem w światowej czołówce.
Rynek reklamy dynamicznie się rozwija. Jego wzrost zdecydowanie wyprzedza rozwój gospodarczy, gdyż...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta