Agencja ochrony tylko z koncesją
O tym, że przedsiębiorcy działającemu w branży ochroniarskiej potrzebna jest koncesja, przesądza nie tylko ustawa o swobodzie działalności gospodarczej (art.46 ust. 1 pkt 4), lecz także ustawa o ochronie osób i mienia (art. 15). Ale uwaga: chodzi przede wszystkim o działalność określaną przez ustawodawcę jako bezpośrednia ochrona fizyczna.
Pod tym pojęciem rozumie się ochronę: ¦ stałą lub doraźną, ¦ polegającą na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych, ¦ polegającą na konwojowaniu wartości pieniężnych oraz innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych.
Koncesji nie trzeba natomiast -jeżeli ochrona nie dotyczy obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie - do oferowania drugiej grupy usług z zakresu ochrony osób imienia, czyli tzw. zabezpieczenia technicznego.
Pod tym pojęciem się kryje:
¦ montaż elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych sygnalizujących zagrożenie chronionych osób i mienia oraz eksploatacja, konserwacja i naprawa w miejscach ich zainstalowania,
¦...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta