Państwo nie jest najlepszym właścicielem
Wciąż też pracuje nad wizerunkiem firmy. Nazwa BASF kojarzy się bowiem Polakom głównie z kasetami magnetofonowymi i wideo. Tymczasem koncern zaprzestał ich produkcji już ponad dziesięć lat temu. Dziś BASF zarabia w naszym kraju przede wszystkim na sprzedaży chemii budowlanej i wyrobów z plastiku. W tym roku planuje wzrost organiczny na poziomie 14 - 15 proc.
Polska jest w opinii chemicznego giganta jednym z najbardziej interesujących krajów na świecie, to tu spodziewa się znacznie szybszego niż w innych regionach rozwoju rynku chemikaliów.
Tornsten Penkuhn, prezes BASF Polska, przedstawicielstwa największego koncernu chemicznego na świecie w naszym kraju, opowiada w rozmowie z "Rz" o planach jego rozwoju w Polsce i perspektywach dla branży na najbliższe lata. ¦
Rz: W ubiegłym roku BASF Polska miał 1,5 mld zł przychodów. To sporo, ale znacznie mniej niż krajowi liderzy rynku, jak Ciech, który osiągnął ok....Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta