Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niższe podatki i mniej władzy urzędnika

15 stycznia 1996 | Ekonomia | KJ

Podatki a rozwój gospodarczy

Niższe podatki i mniej władzy urzędnika

System podatkowy powinien być przejrzysty i stabilny. Warunki gry między podatnikiem a organem podatkowym powinny być jasne i równoprawne. Organy podatkowe nie powinny według swojego uznania zmieniać warunków i wysokości podatków. Podatki osób fizycznych i firm powinny być równe, niższe i nie powodować podwójnego opodatkowania -- brzmi rezolucja przyjęta w sobotę przez uczestników konferencji "Podatki a rozwój gospodarczy". Konferencję zorganizował Klub Parlamentarny Unii Wolności.

Przy okazji dostało się i gospodarzom: "Gdzie byli posłowie Unii, gdy wprowadzano przepisy dobijające leasing. Co robili do tej pory, aby przeciwdziałać legislacyjnym <<knotom>> Dlaczego dotychczas nie wystąpili przeciw tak przestarzałym już instytucjom, jak zastaw ustawowy? -- pytał przedstawiciel Centralnego Towarzystwa Leasingowego.

Nie było na sobotniej konferencji osoby, która opowiedziałaby się za utrzymaniem podatków na obecnym poziomie; wszyscy byli zdania, że są one za wysokie. Nie było też osoby, która stwierdziłaby, że polskie przepisy podatkowe są jasne i zrozumiałe.

Różnice zdań pojawiły się dopiero wtedy, gdy zastanawiano się, w jaki sposób...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 647

Spis treści
Zamów abonament