Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sygnał alarmowy

09 lutego 1996 | Media, Internet | KG

W Niemczech prasa bulwarowa nie wytrzymuje telewizyjnej konkurencji

Sygnał alarmowy

Dwie popularne gazety bulwarowe -- wielkonakładowy "Bild" i regionalny koloński "Express" relacjonujący także z siedziby rządu i parlamentu, a więc z Bonn -- muszą toczyć ciężką walkę z telewizją, która odbiera im coraz więcej "smakowitych kąsków" ze świata i półświatka zbrodni, przemocy, gwałtu i seksu. Zbrodniarze i przestępcy, którzy kiedyś sprzedawali opowieści o swoich niecnych czynach tzw. brukowcom, teraz chętniej zgłaszają się do telewizji. Telewizja nie tylko pokazuje przestępcę i za to płaci, ale w jakiś sposób go nobilituje. Bądź co bądź jego twarz pojawia się na równi z wielkimi politykami, z kanclerzem Kohlem i gwiazdami muzyki pop.

Telewizja ma kolosalną przewagę nad prasą -- jest szybsza i w znacznie atrakcyjniejszej formie przybliża wydarzenie za pomocą obrazu, nierzadko live. W "Bildzie" czy "Expressie" cała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 669

Spis treści
Zamów abonament