Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cukier po polsku i po niemiecku

19 lutego 1996 | Ekonomia | ES

Pouczające porównanie

Cukier po polsku i po niemiecku

W zestawieniu z Republiką Federalną Niemiec w dziedzinie produkcji cukru prawie wszystkiego jest w Polsce więcej. Więcej mamy plantatorów i więcej cukrowni, więcej zużywają one energii i materiałów na wyprodukowanie kilograma cukru, w polskich cukrowniach pracuje więcej ludzi. I tylko produkcja cukru jest u nas ponad dwa razy mniejsza niż w RFN. Na dowód przytaczamy zestawienie odpowiednich liczb z poprzedniej kampanii cukrowniczej:

Porównanie polskiego i niemieckiego cukrownictwa wypada dla nas zdecydowanie niekorzystnie. Polskie plantacje buraków cukrowych są średnio ponad 5 razy mniejsze, plony buraków są prawie dwa razy niższe, w efekcie z 1 ha plantacji uzyskujemy około dwa razy mniej cukru. W polskich cukrowniach większe jest zużycie materiałów i energii (użyte w powyższym porównaniu dane na ten temat odnoszą się wprawdzie tylko do jednego koncernu Südzucker, ale podobne wskaźniki osiąga całe niemieckie cukrownictwo) , polskie buraki zawierają mniej cukru, w dodatku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 678

Spis treści
Zamów abonament