Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zasiłek dla bezrobotnych -- jak, komu, ile

21 lutego 1996 | Moja Kariera | AG

W krajach posocjalistycznych

Zasiłek dla bezrobotnych -- jak, komu, ile

Jednym ze skutków wstrząsu społecznogospodarczego lat 1989-90, jakiemu poddane zostały tzw. państwa socjalistyczne, było pojawienie się bezrobocia na stosunkowo dużą skalę. Państwa te, ich władze, musiały jakiś czas oswajać się z tym zjawiskiem -- wcześniej zupełnie nie znanym w takiej postaci, w jakiej występuje w gospodarce rynkowej. Zjawisko to, zwłaszcza w pierwszych latach po przełomie, lawinowo narastało i wkrótce zmusiło rządy krajów posocjalistycznych do opracowania i wprowadzenia w życie systemu zasiłków i zapomóg dla bezrobotnych. Różne kraje różnie sobie z tym problemem radziły i radzą dotychczas, a większość uregulowań prawnych dotyczących bezrobocia pochodzi z lat 1991-92, gdy do świadomości rządzących dotarło, że bezrobocie jest zjawiskiem trwałym i że przyjdzie się z nim borykać przez długie lata.

A oto krótki przegląd najważniejszych rozwiązań dotyczących systemów wspomagania bezrobotnych zastosowanych w niektórych krajach,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 680

Spis treści
Zamów abonament