Raty, kary umowne lub bankructwo
Gdy nie ma z czego zapłacić podatku
Raty, kary umowne lub bankructwo
Wraz z nadejściem terminu płatności podatku federalnego i stanowego, który w USA mija opółnocy 15 kwietnia, miliony Amerykanów szykują się do uiszczenia zobowiązań finansowych, należnych rządowi. Wielu z podatników stwierdza jednak w tych dniach, że nie będzie w stanie uregulować należności na czas.
Przeciętny Amerykanin posiadający stałe zatrudnienie płaci większość podatków należnych rządowi federalnemu i stanowemu w formie potrąceń z wypłaty. Sam również decyduje, jaka ma być wielkość tych potrąceń. Opodatkowaniu ulegają również dochody z innych źródeł, poza stałą pracą, w tym przychody w postaci oprocentowania z kont oszczędnościowych oraz inwestycji finansowych, a także darowizny, wygrane na loteriach powyżej 600 dolarów itp.
Istnieje możliwość, że obywatel nadpłacił podatki, wtedy rząd przysyła czek z równowartością nadpłaty. Jeśli jednak podatki potrącane przy wypłatach nie osiągnęły wymaganej przepisami wielkości, po dokładnym dokonaniu osobistego bilansu finansowego trzeba zapłacić różnicę -- sporządzić czek i wysłać go pod adresem Internal Revenue Service (IRS) , federalnej agencji podatkowej. Pieniądze na ten cel można pożyczyć; rząd przyjmuje od obywateli zapłatę kartą kredytową lub czekami kredytowymi oferowanymi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta