Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfrowy znachor

15 kwietnia 1996 | Nauka i Technika | ZW

Cyfrowy znachor

Komputery osobiste i notebooki stają się podstawowym narzędziem w codziennej pracy coraz większej liczby ludzi. Najczęściej są wykorzystywane w biurach, przez naukowców, dziennikarzy i biznesmenów, ale już niedługo mogą do nich dołączyć także lekarze. Jeśli potwierdzą się przewidywania, medycy wkrótce przestaną kojarzyć się nam wyłącznie ze słuchawką lub torbą lekarską. Równie ważnym ich wyposażeniem będzie właśnie notebook. Za jego pomocą np. lekarz rodzinny będzie mógł gromadzić wszystkie dane o swych pacjentach. Taki "cyfrowy asystent" będzie przypominał o konieczności wykonania kolejnych badań diagnostycznych i pomagał wybrać optymalną metodę leczenia.

Papiery głównie kojarzą się nam z biurem i księgowością, drobiazgowymi statystykami. Niesłusznie, bo papierami, choćby w postaci kart chorobowych, skierowań i recept, zasypani są też lekarze. Pojawiła się jednak nadzieja, że przynajmniej częściowo będzie mógł ich w tym odciążyć notebook, którego kolejne generacje niemal co roku pojawiają się na rynku komputerowym....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 726

Spis treści
Zamów abonament