Choć to nie pracownik, nie może mieć więcej niż 40 godzin tygodniowo
OD 28 SIERPNIA: Najwyżej 2552 zł miesięcznie w tym roku lub 2634 zł w przyszłym możesz zapłacić przyjętemu na praktykę absolwentowi gimnazjum, liceum czy uczelni. Możesz, ale nie musisz. A i tak nie potrwa to dłużej niż kwartał
Wchodząca w życie pojutrze ustawa z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich (DzU nr 127, poz. 1052, dalej ustawa) ma ułatwić absolwentom uzyskiwanie doświadczenia i nabywanie praktyki niezbędnej do wykonywania pracy. Skorzystać z niej mogą ci, którzy ukończyli co najmniej gimnazjum i w dniu rozpoczęcia praktyki nie przekroczyli 30. roku życia. Na równi z nimi traktowany będzie absolwent ze świadectwem ukończenia szkoły za granicą odpowiadającemu dyplomowi polskiego gimnazjum.
Ustawa adresowana jest do każdego pracodawcy. Nawet najmniejszy, będący osobą fizyczną, ma szansę przyjąć na przeszkolenie młodego absolwenta. A jest to o tyle atrakcyjne, że nie wiąże się z kosztami, bo za takie osoby nie trzeba będzie opłacać składek na ubezpieczenia społeczne.
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta