Efektywność rynku kapitałowego
Portfele według optymalnego modelu jednoindeksowego
Efektywność rynku kapitałowego
Ostatni tydzień (6-10 maja) to kontynuacja przewagi wzrostów akcji z rynku równoległego nad akcjami rynku podstawowego. Umożliwiło to osiągnięcie większych zysków wśród inwestorów lokujących swoje kapitały na rynku równoległym niż na podstawowym. Przeciętna inwestycja przyniosła na rynku równoległym 5, 4 proc. zysku (wzrost WIRR) , a inwestycja wakcje rynku podstawowego nieco mniej (WIG 20 wzrósł o 4, 8 proc. , a WIG o 4, 2 proc. ). Indeksy nieważone Penetratora i Magnusa sugerowały jednak trochę niższy wzrost cen (około 3, 5 proc. ). Inwestycje zaproponowane przeze mnie przyniosły w tym okresie od 3 proc. do 9, 9 proc. (dały więc ponadprzeciętne zyski) .
Każdy z inwestorów nosi w sercu nadzieję na odkrycie kamienia filozoficznego, który umożliwiłby mu ciągłe zarabianie w sposób ponadprzeciętny. Stosuje więc najróżniejsze metody -- od najpopularniejszej analizy technicznej zaczynając, kończąc na cyklach księżycowych. W dzisiejszym artykule chciałbym zająć się rozważaniami, czy w ogóle możliwe jest długookresowe zarabianie więcej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta