Światło w folii
Światło w folii
Kierowanie promieniami świetlnymi jest możliwe dzięki wspomnianej folii SOLF (Scotch Optical Lighting Film) wykonanej z tworzywa sztucznego o grubości 0, 5 mm. Technologia wytwarzania zapewnia uzyskanie na jednej z jej stron precyzyjnych mikropryzmatów, druga zaś ma bardzo gładką powierzchnię. Dzięki temu może być zwierciadłem odbijającym promienie świetlne, bądź też jak "okno" wypuszczać je na drugą stronę. Czy promień będzie odbity, czy przepuszczony, zależy od kąta jego padania na powierzchnię folii.
Rura utworzona z niej działa jak światłowód. Jeśli na jednym z jej końców umieścimy źródło światła, promienie będą transmitowane w kierunku otwartego końca.
Rozproszenie światła w rurze spowoduje uwolnienie go na zewnątrz i uzyskanie efektu świecenia. Osiąga się to poprzez naklejenie wewnątrz paska materiału (folii) rozpraszającego światło. W zależności od stosunku długości rury do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta