Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

30 października 1993 | Świat | MT

Informacje

Najlepszymi kandydatami na ofiary są dyplomaci, dziennikarze, mediatorzy, wojskowi i biznesmeni

Świat w rękach porywaczy

Sytuacja polityczna danego kraju czasami dyktuje gotowe scenariusze. Ale wszystkie przypadki są do siebie bliźniaczo podobne. Jakaś ważna albo pochodząca z bogatej rodziny osoba nagle znika. Anonimowy rozmówca żąda okupu. Wymienia kilkucyfrową sumę. Następnie walizka pełna banknotów odbywa drogę w przeciwnym kierunku niż odzyskujący wolność zakładnik. Dla zamożnych i wielkich tego świata porwania stały się prawdziwą plagą, a dla organizacji przestępczych równie dobrym sposobem na zrobienie wielkich pieniędzy jak handel narkotykami. ..

Porywacze bez granic

O zasięgu tego nie znającego granic procederu mówią statystyki. Od początku roku porwano w Meksyku 90 osób, a w Kolumbii aż 439. 128 z 930 W łochów porwanych w ciągu ostatnich 30 lat zostało zamordowanych przez porywaczy albo przepadło bez wieści. Znawcy przedmiotu twierdzą, że liczby podawane przez policję odzwierciedlają jedynie fragment rzeczywistości, albowiem nie uwzględniają bardzo licznych przypadków porwań nie zgłaszanych przez zastraszone rodziny ofiar.

Numer jeden w Europie

W Europie miano "kraju porywaczy" przypadło W łochom. Tamtejsi gangsterzy doprowadzili w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 102

Spis treści
Zamów abonament