Informację można uzyskać e-mailem
Wniosek o udostępnienie można złożyć przez Internet. Nie trzeba mieć do tego podpisu elektronicznego. Także organ udzielający informacji może przesłać ją w ten sam sposób
Zgodnie z ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (DzU nr 112, poz. 1198 ze zm., dalej ustawa) prawo dostępu do informacji publicznej przysługuje, z nielicznymi zastrzeżeniami, każdemu.
Oznacza to, że mogą z niego skorzystać osoby fizyczne, osoby prawne, jak i jednostki organizacyjne, których ustawodawca w osobowość prawną nie wyposażył. Również możliwości złożenia wniosku w tej sprawie są rozmaite. Jedną z nich jest skorzystanie z poczty elektronicznej.
Z podpisem czy bez
Ustawa nie określa, jakie dane wnoszącego powinien zawierać wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Nie oznacza to jednak, że zastosowanie w tym zakresie znajdują przepisy kodeksu postępowania administracyjnego, zgodnie z którym podanie powinno zawierać m.in. wskazanie osoby, od której pochodzi, oraz jej adres (patrz art. 63 § 2...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta