Procesorowa zmiana warty
Nie dajmy ponieść się emocjom
Procesorowa zmiana warty
Lektura prasy przynoszącej co kilka tygodni wiadomości o nowych modelach coraz szybszych procesorów i nowych generacjach komputerów o coraz większych możliwościach może niejednego posiadacza PC-ta przyprawić o potężny stres. Klasyfikując sprzęt według mocy centralnej jednostki obliczeniowej dochodzimy do smutnych wniosków. Oto prawie nowy komputer z procesorem Pentium 133 MHz, kupiony w marcu za niemałe przecież pieniądze i należący wtedy do przyzwoitej klasy średniej, teraz ledwie się do niej kwalifikuje, a według prognoz jeszcze w tym roku znajdzie się w grupie podstawowej.
Przy obecnym tempie postępu w technice mikroprocesorowej, któremu odpowiada oczywiście spadek cen centralnych jednostek obliczeniowych starszych generacji, procesorowa zmiana warty odbywa się praktycznie co kwartał. Komputery wystawione w sklepach do sprzedaży muszą być nieustannie przestawiane na coraz niższe półki. Według badań i prognoz największego producenta procesorów do komputerów osobistych, Intel Corporation, bieżący rok w niczym nie odbiega od poprzednich. Dobrym przykładem jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta