Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy koniecznie należy pomyśleć o wymianie systemu informatycznego

19 października 2010 | Dobra firma | Zofia Jóźwiak

Pracownicy narzekają, że brakuje im ważnych funkcji, a kupione przed laty aplikacje już nie wystarczają. Jeśli jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego dostawcy, najprościej zastąpić je bardziej rozbudowanym rozwiązaniem z jego oferty

Większość firm w Polsce używa jakiegoś typu oprogramowania. Są to aplikacje o różnym stopniu złożoności: od prostych

programów finansowo-księgowych, płacowych, kadrowych, po rozbudowane systemy do zarządzania klasy ERP (Enterprise Resource Planning – planowanie zasobów przedsiębiorstwa). Złożoność systemów ERP także jest różna. Składają się one ze zintegrowanych modułów do wspierania różnych obszarów działalności. Firma w pierwszej kolejności wdraża te, które są niezbędne na danym etapie jej funkcjonowania.

Oczywiście nie da się zbyt długo pracować, używając wciąż tych samych narzędzi informatycznych. Firmy się rozwijają, aplikacje stają się za mało wydajne lub w ogóle nie wystarczają, gdyż brakuje modułów do obsługi nowych procesów biznesowych. Poza tym oprogramowanie starzeje się technologicznie. Dlatego co pewien czas trzeba je wymieniać.

Czasami zmiany są wymuszone przez regulacje prawne. Na przykład pod koniec 2010 roku wiele firm używających starszych wersji oprogramowania, których ze względów technologicznych nie uda się zaktualizować, będzie musiało zmienić systemy w związku z wprowadzeniem nowych stawek VAT.

Kiedy decyzja jest niezbędna

System IT można zaktualizować (upgrade), wprowadzając jego wyższą, kolejną wersję. Zazwyczaj operacja taka jest zagwarantowana w umowach i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8756

Spis treści
Zamów abonament