Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacje na tworzenie centrów badawczo-rozwojowych

21 kwietnia 2017 | Prawo w biznesie

Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać środki na zakup sprzętu, aparatury, mierników i innej niezbędnej infrastruktury, która służyć będzie prowadzeniu prac nad nowymi produktami.

michał kołtuniak

W szybko zmieniającej się rzeczywistości, pogoni za wciąż nowymi, a w założeniu lepszymi materiałami i produktami (usługami, procesami, technologiami), firmy powinny stawiać na rozwój i doskonalenie oferowanych przez siebie produktów. Od dodawania nowych funkcji, poprawiania ich ergonomii, wzornictwa po oferowanie zupełnie nowych towarów. Stawianie na nowoczesność i wprowadzanie innowacji może być warunkiem przetrwania na konkurencyjnym rynku.

Wyspecjalizowani w B+R

Jednak nie każda firma ma przecież potencjał i możliwości samodzielnego prowadzenia badań i prac rozwojowych. Może sobie zdawać sprawę z potrzeby dokonywania takich procesów, ale nie będzie miała wiedzy i chęci, aby pójść w tym kierunku. Trudno zresztą oczekiwać, aby w każdej firmie istniało laboratorium. Szczególnie firmie mikro lub małej. Ponadto, biorąc pod uwagę potrzebę specjalizacji, podziału pracy i idącą za tym większą efektywność wykorzystywania różnorodnych czynników produkcji, można sobie wyobrazić powstawanie i rozwój firm, których trzon działalności będzie opierał się na prowadzeniu badań podstawowych, przemysłowych oraz prac rozwojowych. Jednak nie będą one prowadziły tych badań na własne potrzeby. Mogą to być firmy w ogóle niczego nie produkujące (przynajmniej nie na masową skalę), chyba że za produkcję uznamy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 10731

Wydanie: 10731

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament